Zadzwoń do Nas

627-320-710

NASZ E-MAIL-a 

lo1@lo1.ostrzeszow.pl

„Woda, powietrze, gleba – jaka jest Twoja Supermoc?”

Water, air, soil – what is your Superpower? – Portugalia

Mobilność w ramach programu Erasmus+ to niepowtarzalna okazja dla uczniów do poszerzania horyzontów, zdobywania nowej wiedzy i doświadczeń oraz budowania międzynarodowych relacji. Nasza pierwsza mobilność odbyła się w kwietniu (14.04 do 21.04.2024) w Portugalii, gdzie tematem przewodnim było badanie wody, jej wykorzystaniu, badaniu jakości i usuwaniu zanieczyszczeń.
Aveiro, które stało się naszym domem na kilka dni, przywitało nas piękną pogodą, po chwili wytchnienia i zadomowieniu się w nowym miejscu uczniowie mogli ruszyć pełni energii w nowy tydzień obfitujący w zadania projektowe.

Poniedziałek rozpoczął się od uroczystego powitania przez władze miasta, a także dyrektora szkoły, która nas gościła. Uczniowie mieli szanse się lepiej poznać poprzez udział w zajęciach integracyjnych, a także zaprezentować przygotowane przez siebie prezentacje dotyczące wody. W kolejnych dniach mieliśmy okazję zwiedzić okolicę, spróbować sportów wodnych czy spędzić kilka chwil nad oceanem. Na Uniwersytecie w Aveiro mieliśmy okazję zgłębiać tajniki biologii, robotyki i programowania. Wykłady i laboratoria na temat nanomateriałów oraz cyjanobakterii wzbogaciły naszą wiedzę. Wizyta w rozlewni wody Luso pozwoliła nam zobaczyć proces pozyskiwania wody w Portugalii. Nie mogło zabraknąć wycieczki do gorących źródeł i przepięknych ogrodów Bucaco. Piątek stanowił podsumowanie działań projektowych – międzynarodowe grupy uczniów przygotowały relację dotyczącą każdego dnia, uroczyste wręczenie certyfikatów i kolacja pożegnalna były wzruszającym zakończeniem projektu.

Nad przebiegiem całego przedsięwzięcia czuwali opiekunowie na czele z panią Moniką Pawlak-Owoc- koordynatorem projektu.

Mimo, że przygoda w Portugalii jest już dla nas tylko miłym wspomnieniem, my nie zwalniamy tempa! Już niedługo rozpoczniemy drugą mobilność, tym razem w Polsce. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne wyzwania i możliwość zgłębienia tematu powietrza. Jest to dla nas kolejna okazja do poszerzania horyzontów i zdobywania nowych doświadczeń. Już nie możemy się doczekać, aby w czerwcu wyruszyć w kolejną część naszej Erasmusowej podróży!

portugalia_12
portugalia_12
portugalia_10
portugalia_10
portugalia_01
portugalia_01
portugalia_19
portugalia_19
portugalia_04
portugalia_04
portugalia_15
portugalia_15

zobacz całą galerię

Water, Air, Soil - What is your Superpower?

Redakcja Mediów Curie rozmawiała z twórcami, koordynatorami i uczestnikami nowego projektu Erasmus+ w naszej szkole. Jego hasło przewodnie brzmi: Water, Air, Soil - What is your Superpower?
Inspiracją była mobilność części grupy do Portugalii.

Erasmus + - nabór


Miło nam poinformować, że wyczekiwany nabór do nowego projektu w ramach programu Erasmus + właśnie rusza.

„Woda, powietrze, gleba – jaka jest Twoja Supermoc?” – ma za zadanie uwrażliwić młodzież na zagrożenia związane z zanieczyszczeniem środowiska, a także wyposażyć uczestników w nowoczesne umiejętności technologiczne mogące przyczynić się do zmniejszenia zachodzących zmian.

Przypominamy, że nasza szkoła będąca koordynatorem projektu zaprosiła do współpracy szkołę Agrupamento de Escolas de Aveiro z Portugalii, a także Istituto Istruzione Superiore "Giuseppe Colasanti" z Włoch.
W dzienniku elektronicznym, w zakładce "pliki szkoły" udostępniliśmy regulamin rekrutacji wraz z formularzem (załącznik 1), który należy złożyć w sekretariacie szkoły w terminie od 02.10.2023 do 06.10.2023.

Informacje

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.

W naszej Galerii

No Albums