Zadzwoń do Nas

627-320-710

NASZ E-MAIL-a 

lo1@lo1.ostrzeszow.pl

Erasmus + PO WER

Erasmus + POWER

Miło nam poinformować, że w przyszłym, jakże ważnym dla naszej szkoły roku, uczniowie I LO w Ostrzeszowie wezmą udział w programie Erasmus+/POWER. W ramach tego programu 20 z nich pojedzie do Rzymu. Przez tydzień będą tam realizować projekt „Od Republiki Rzymskiej do Rzeczpospolitej” a wszystkie te działania sfinansuje Unia Europejska. Autorem projektu jest p. Dyrektor Michał Błoch a za część merytoryczną odpowiada p. Kamila Maj. Wartość dofinansowania wynosi ponad 111 tyś zł.
Nabór do grupy projektowej wg ustalonych uprzednio kryteriów rozpoczniemy po wakacjach.

POWER-owcy w Wiecznym Mieście

Uczestnicy projektu „Od Republiki Rzymskiej do Rzeczpospolitej" nie próżnowali w wakacje. Grupa 20 uczniów i 4 opiekunów w pierwszym tygodniu przerwy szkolnej wyruszyła do Rzymu. Celem podróży była realizacja zadań projektowych wraz z partnerem projektu Szkołą Maria Ausiliatrice.

„Powerowcy” odwiedzając miejsca związane z czasami republiki , ale także siedziby włoskich władz, mieli za zadania znaleźć związek między republiką czasów rzymskich a republiką współczesną, odnaleźć elementy demokracji, które swe początki miały w starożytności i które wpisały się w ustroje Polski i Włoch.

Była też okazja do zwiedzania innych ciekawych, bardziej znanych i tych mniej znanych miejsc Wiecznego Miasta.

Dłuższa relacja już wkrótce!

 

 

Informacje

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.

W naszej Galerii

No Albums