Zadzwoń do Nas

627-320-710

NASZ E-MAIL-a 

lo1@lo1.ostrzeszow.pl

Aktualności 2016/2017

Nabór do klas pierwszych w roku 2017 - uaktualnienie

Drodzy Uczniowie Klas I !

Miło nam poinformować, że dzięki dużemu zainteresowaniu profilem medycznym ostatecznie, dzięki przychylności Organu Prowadzącego, udało się uruchomić  dwa  oddziały (klasy Ib i Id ). Wiąże się to z pewnymi przesunięciami wewnątrz klas  (dotyczy wyłącznie uczniów klas biologiczno-chemicznych).

Wszelkich informacji udziela sekretariat szkoły .

Do zobaczenia już 4 września!

 

Dziewczyny na medal!

W Jarocinie, jak każdego roku, odbył się już XVI Wielkopolski Turniej W Aerobiku Grupowym dla szkół ponadgimnazjalnych. Nasze dziewczęta, rywalizując z drużynami m.in. z Kalisz, Pleszewa, Ostrowa Wielkopolskiego oraz  Jarocina, i tym razem spisały się bardzo dobrze, a pokonując wszystkie zespoły wywalczyły I miejsce  i zdobyły  Złoty Medal.

Jarociński turniej jest zwieńczeniem potyczek aerobikowych na zakończenie sezonu, dlatego gratulujemy całemu zespołowi i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

 

Maciej Wajerowski finalistą XLI Olimpiady Artystycznej z Historii Sztuki!

 

Maciej Wajerowski, uczeń klasy 3c I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie, został finalistą XLI Olimpiady Artystycznej z Historii Sztuki, której organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej z siedzibą w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Eliminacje centralne odbyły się w dniach 10-13 kwietnia w Warszawie. Należy przypomnieć, iż w minionym roku szkolnym Maciej również był finalistą tejże Olimpiady!
Sukces ucznia jest tym bardziej imponujący, iż historia sztuki nie jest przedmiotem nauczanym w naszym liceum, więc osiągnął go dzięki ogromnej determinacji, ambicji i pracy własnej. Trzeba dodać, iż konkurował on z uczniami z wybitnych szkół plastycznych z całej Polski! Tytuł finalisty zagwarantował Maciejowi wymarzone 100% na  egzaminie maturalnym z historii sztuki. Opiekunem ucznia jest mgr Janusz Olechnowicz.

wejerowski

Gratulujemy!

 

Życzenia Świąteczne

wielkanoc

 

Konrad Kordylasiński finalistą krajowym XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego!

W dniach 7–9 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbył się finał XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego, w którym wzięło udział 51 najlepszych licealistów z kraju. Wśród nich był uczeń I LO w Ostrzeszowie Konrad Kordylasiński. Konrad w niezwykle silnej stawce, złożonej w dużej części z młodzieży „naturalnie” rosyjskojęzycznej, zajął 12. miejsce i uzyskał  zaszczytny tytuł finalisty. Znany w ostrzeszowskim liceum poliglota uzyskał 81 pkt. na 100 możliwych, a wypracowanie napisał na intrygujący temat „????? ????? ???????”, co się przekłada jako „Książki lat dziecięcych”. W części ustnej zmagał się natomiast z tematem „????????????? ??????? ?????-??????????”, czyli „Nieformalne symbole Sankt-Petersburga”…

Nasz laureat to osoba niezwykle uzdolniona w kilku dziedzinach, erudyta, poeta, kolekcjoner nagród, intelektualny autorytet wśród kolegów. Do olimpiady przygotowywał się pod kierunkiem „uczitielnicy” języka rosyjskiego w ostrzeszowskim LO, pani Ireny Klimek-Piastowskiej. Warto raz jeszcze przypomnieć, że I LO przy ul. Zamkowej stanowi w naszym powiecie ostatni bastion i ostatnią enklawę dydaktyki języka rosyjskiego. Wysiłki niestrudzonej pani profesor od rzekomo „nieużytecznego” języka oraz jej uczniów przynoszą od lat zaskakujące i dostrzegane w Polsce efekty.

Na stronie: http://www.ir.uw.edu.pl/ojr/tresci/Laureaci_2017.pdf znajduje się lista laureatów i finalistów tegorocznej olimpiady. Na pierwszych miejscach próżno szukać polskich nazwisk, co przydaje wynikowi Konrada ogromnej wartości! By poznać odpowiednią miarę tego sukcesu, należy zauważyć, że od kilku lat w olimpiadzie mogą brać uczniowie nieposiadający polskiego obywatelstwa — Rosjanie i inni obcokrajowcy zza wschodniej granicy.

korylasinski
 

 

Informacje

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.

W naszej Galerii

No Albums