Aktualności 2018/2019

Dokumenty rekrutacyjne

Komunikat

Dyrekcja i Komisja Rekrutacyjna I LO w Ostrzeszowie informują, że w związku ze zmianą organizacyjną Uczniowie, którzy złożyli podanie do klasy I po szkole podstawowej o profilu turystycznym i w związku z nieutworzeniem oddziału zostali zakwalifikowani w procesie rekrutacji do klasy o profilu medycznym, zostają przeniesieni (po uzgodnieniu telefonicznym z ich Rodzicami) do klasy o profilu humanistycznym. W efekcie tej zmiany utworzona zostaje klasa humanistyczno-turystyczna, w której w zakresie rozszerzonym realizowane będą przedmioty: dla wszystkich język polski i język angielski oraz zgodnie z deklaracjami WOS (grupa humanistyczna) i geografia (grupa turystyczna). Zmiany te zostały uzgodnione z Wydziałem Oświaty Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie za wiedzą wizytatora KO Poznań Delegatura w Kaliszu.

 

Nabór 2019

Oferta dla gimnazjalistów

Oferta dla ósmoklasistów 

Klasy pierwsze zwiedzają Ostrzeszów

Pogoda dopisała dziś Uczniom klas pierwszych, którzy pod opieką Wychowawców zwiedzali zabytki Ostrzeszowa. Oprócz celu dydaktycznego wycieczka miała także być czasem integracji dla wszystkich, którzy niespełna trzy tygodnie temu przekroczyli próg naszej szkoły. Na trasie zwiedzania znalazł się stary drewniany kościółek św. Mikołaja. Opowiedział o nim niezwykle ciekawie ksiądz Prałat Leszek Szkopek - Proboszcz Fary. Barokowy klasztor licealiści zobaczyli dzięki siostrze Helenie, która zabrała ich także do klasztornego muzeum. Panoramę miasta podziwiali z Kazimierzowskiej Baszty, gdzie obecnie znajduje się wystawa poświęcona średniowieczu. Na szlaku nie mogło zabraknąć Wieży Ciśnień, o której ciekawie opowiedział pan Stanisław Kulawiak. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy umożliwili uczniom naszej szkoły zwiedzenie wymienionych obiektów. 
 

Chór na Międzynarodowym Festiwalu w Meissen

W miniony weekend chórzyści ze szkolnego chóru pod batutą pana Stanisława Sztukowskiego wraz z panem Dyrektorem Michałem Błochem oraz panią Jolantą Ratajczyk - nauczycielką języka niemieckiego - wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Chórów w Meissen. (Niemcy) Pojechali tam na zaproszenie władz miasta już po raz drugi. Pobyt na tej prestiżowej imprezie nie mógłby się odbyć bez wsparcia Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie, za co społeczność naszej szkoły serdecznie dziękuje. Nad pobytem ostrzeszowian w Meissen czuwał pan Albrecht Hellfritzsch, a także opiekunowie i przewodnicy w osobach pań Katarzyny Ruszkiewicz, Beate Thiele, Coriny Taleiser oraz pana Kirste. Podobnie jak w ubiegłym roku, występy naszego chóru spotkały się z niezwykle ciepłym przyjęciem. Warto wspomnieć ,że młodzież zaśpiewała na ulicach tego pięknego niemieckiego miasteczka, a także w katedrze, gdzie pan Stanisław Sztukowski dyrygował pięcioma chórami podczas wykonywania przez nie jednej z pieśni. Było to ogromne wyróżnienie. Podczas pobytu w Meissen ostrzeszowianie mieli między innymi okazję zwiedzić manufakturę słynnej miśnieńskiej porcelany. Byli również w Dreźnie. Kolejny festiwal już w przyszłym roku, a chór I LO ponownie otrzymał zaproszenie do wzięcia udziału w tym prestiżowym przedsięwzięciu.

Uroczysta inauguracja

Właśnie rozpoczął się kolejny rok szkolny w długiej, bo prawie stuletniej, historii naszego liceum. Zainaugurował go uroczyście pan dyrektor Michał Błoch słowami: " Rok szkolny 2018/19 uważam za otwarty". Powitał również serdecznie wszystkich nauczycieli oraz uczniów i życzył pomyślnej współpracy w dążeniu do osiągnięcia wspólnych celów. Życzenia całej społeczności naszej szkoły złożył pan Maksymilian Ptak - członek Zarządu Rady Powiatu. Głos zabrała również przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Nadia Dembska. Uroczystość poprowadzili -Izabella Danielska oraz Jakub Szczygieł.

Informacje

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.

W naszej Galerii

No Albums