Młodzież I LO w hołdzie Szymborskiej

Tu reżyser może sobie pozwolić na to, by być jedynie skromnym poławiaczem Pereł lub amatorem wrażeń artystycznych, których tak obficie dostarcza najbardziej utalentowana na świecie młodzież I LO w Ostrzeszowie. Mowa o projekcie, którego realizacji podjęła się społeczność naszej szkoły zainspirowana twórczością Wisławy Szymborskiej w stulecie urodzin Noblistki. (2023 r.) Przesunięcie obchodów w naszej szkole spowodowane było remontem auli, w której odbywała się uroczystość. Miała ona charakter widowiska słowno-muzycznego „W salonie Wisławy Szymborskiej”.

Swój niebywały talent i zaangażowanie pokazali na scenie nie tylko humaniści z klasy 3c (inicjatorzy wydarzenia), ale również uczniowie z wielu innych klas.
Wszystkim artystom, w tym: całej klasie 3c, prowadzącym loteryjkę, recytatorom, a także solistom oraz chórowi dziękuję bardzo serdecznie.

Za nieocenione wsparcie, wymierną pomoc i życzliwość dziękuję panu Dyrektorowi Michałowi Blochowi, pani Małgorzacie Domagalskiej oraz panu Stanisławowi Sztukowskiemu. Za zaszczycenie nas swą obecnością zaś wszystkim przybyłym na uroczystość Gościom, w tym rodzicom, przedstawicielom władz lokalnych i mediów oraz nauczycielom.

Anna Szkopek