Gratulacje dla Rafaela z klasy 4a!

Rafael goraCieszymy się niezmiernie, że uczeń naszej szkoły Rafael Góra po pomyślnym przejściu etapu szkolnego, a następnie etapu okręgowego, 47. Olimpiady Języka Niemieckiego zakwalifikował się do etapu centralnego tejże olimpiady!

Przed Rafaelem niewiele czasu, a bardzo dużo pracy, bowiem finał odbędzie się już 5 i 6 kwietnia w Poznaniu.

Uczeń musi wykazać się perfekcyjną znajomością języka niemieckiego w piśmie i w mowie, a także ogromną wiedzą z zakresu historii, literatury, geografii i religioznawstwa krajów niemieckiego obszaru językowego, tj. Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

W jego staraniach o tytuł laureata wspiera go od początku nasza germanistka p. Magdalena Marchwacka.

Trzymamy kciuki, gdyż tytuł finalisty zwalnia Rafaela, tegorocznego maturzystę, z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z języka niemieckiego oraz gwarantuje indeks uczelni wyższej.