Przerwa na czytanie

Nasza szkoła znalazła się w gronie placówek bijących rekord w czytaniu na przerwie. Kilka dni temu dołączyliśmy do III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie".
Akcja odbyła się 28 października 2022 roku w ramach podsumowania Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Każdy z uczestników wybrał z naszej biblioteki szkolnej lub przyniósł z domu swoją książkę. W akcji wzięli udział uczniowie różnych klas. Czytano więc w klasach, na korytarzu, czytano w sali gimnastycznej i oczywiście w bibliotece.
CZYTANO WSZĘDZIE!
Celem „Przerwy na czytanie” jest:
· promocja czytelnictwa wśród młodzieży,
· integracja środowiska szkolnego,
· pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, może być zabawą i sprawiać przyjemność,
· zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu,
· promocja biblioteki szkolnej i jej wartościowego księgozbioru.
Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas kolejnej „Przerwy na czytanie” i będzie nas czytających jeszcze więcej. Do tej pory we wszystkich edycjach brało udział 684 tysięcy 151 osób!

Koordynator akcji: Elżbieta Bysiewicz