Biblioteka

Biblioteka szkolna posiada czytelnię ze stanowiskami komputerowymi oraz bezpłatnym dostępem do Internetu. W naszych zbiorach znajduje się między innymi literatura piękna i popularnonaukowa dla młodzieży i dorosłych, bogaty wybór lektur szkolnych dla licealistów, wybrane czasopisma i prasa bieżąca. Na miejscu udostępniane są również liczne słowniki, encyklopedie ogólne oraz specjalistyczne, a także podstawowe opracowania z wielu dziedzin wiedzy. Gromadzimy plakaty, ulotki, broszury i foldery informacyjne o uczelniach wyższych, szkołach policealnych, jak i materiały reklamujące działalność kulturalną, a także propagujące inne akcje z terenu powiatu ostrzeszowskiego. Prowadzimy dział Dokumentów Życia Społecznego w formie segregatorów z wycinkami artykułów z prasy lokalnej, dotyczących naszej szkoły, uczniów oraz absolwentów. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły mają zapewnione fachowe doradztwo informacyjne w zakresie doboru i wyszukiwania piśmiennictwa na konkretny temat.

Biblioteka szkolna czynnie uczestniczy w życiu I LO poprzez organizowanie oraz współorganizowanie różnych imprez i uroczystości szkolnych. W naszej bibliotece prowadzone są także stałe działania, m. in. akcja „Przygarnij książkę” czy obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych.

W ramach „Koła Przyjaciół Biblioteki” istnieje współpraca z uczniami biorącymi udział w codziennej pracy bibliotecznej.