Zadzwoń do Nas

627-320-710

NASZ E-MAIL-a 

lo1@lo1.ostrzeszow.pl

„Czy wiesz, czym oddychasz”

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie podjęli międzynarodowe wyzwanie Europejskiej Agencji Kosmicznej Climate Detectives. Europejska Agencja Kosmiczna oferuje uczniom stworzenie własnego projektu z zakresu zmian klimatu lub ekologii. Uczestnicy wyzwania mają niepowtarzalną szansę opracować pełny projekt badawczy: od postawienia pytania lub hipotezy badawczej dotyczącej konkretnego problemu ekologicznego lub konsekwencji zmiany klimatu w ich lokalnym otoczeniu, przez zaprojektowanie harmonogramu, doświadczeń, stworzenie stacji pomiarowej i wybór niezbędnego sprzętu czy aplikacji, po pozyskanie i analizę danych, by ostatecznie stworzyć plan zapobiegania lub zminimalizowania problemu zgodnie z wynikami projektu.

Młodzież I LO zdecydowała się na projekt „Czy wiesz, czym oddychasz”, który zakłada badanie stanu zanieczyszczenia powietrza pyłami zawieszonymi PM2.5 i PM 10. Jak podkreśla dyrektor I LO Michał Błoch, do międzynarodowego wyzwania z Polski zgłosiło się 37 drużyn, a do kolejnego etapu zakwalifikowało się 26, w tym drużyna I LO.

Realizując projekt badawczy, młodzież współpracuje z samorządem lokalnym. Pod koniec grudnia starosta Dariusz Świtoń spotkał się z uczniami I LO, którzy wraz z dyrektorem szkoły Michałem Błochem oraz nauczycielkami koordynującymi projekt i wspierającymi młodzież w jego realizacji opowiedzieli o udziale w konkursie i planach badawczych. Młodzież miała wiele pytań dotyczących jakości powietrza na obszarze Ostrzeszowa i okolic.

climate_detectives_09
climate_detectives_09
climate_detectives_06
climate_detectives_06
climate_detectives_11
climate_detectives_11
climate_detectives_15
climate_detectives_15
climate_detectives_08
climate_detectives_08
climate_detectives_13
climate_detectives_13

(źródło: https://powiatostrzeszowski.pl/czy-wiesz-czym-oddychasz.../)

Podobne Artykuły

Klub Młodego Odkrywcy

„Climate Detectives”

Informacje

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.