Nasze liceum wyróżnione w plebiscycie #Wielkopolska Szkoła Roku 2025!
Wielkopolska Szkoła Roku to konkurs organizowany przez Departament Edukacji i Nauki przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Ma już długą tradycję, bo odbywa się od 2016 roku. W plebiscycie nagradza się szkoły i placówki, które uczą i wychowują, kształtują wśród uczniów poczucie tożsamości narodowej, regionalnej i europejskiej z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina.
Na ten niewątpliwie spektakularny sukces pracowała cała społeczność naszego liceum. To wszak rezultat dobrej współpracy, niegasnącego entuzjazmu zarówno uczniów, jak i nauczycieli, ich godnej podziwu kreatywności, a także mocno zakorzenionego poczucia więzi ze szkołą oraz środowiskiem lokalnym.
Tegoroczna uroczystość wręczenia statuetek odbyła się w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Nagrodę odebrał Pan Dyrektor Michał Błoch z rąk Pani Pauliny Stochniałek - przewodniczącej Komisji Edukacji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. W ceremonii towarzyszyła Panu Dyrektorowi Pani Dominika Grzesiak – Sikora - Kierownik Wydziału Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego, Pani Anna Szkopek – polonistka, koordynator zespołu promocji I LO oraz Maja Stambuła - członkini Prezydium Samorządu Szkolnego.
Organizatorów wydarzenia reprezentowały też Panie: Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji przy Urzędzie Marszałkowskim oraz Katarzyna Kretkowska - członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
Galę uświetnił Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk” oraz znana wokalista – Halina Mlynkova.




