Weronika Mazurkiewicz

Weronika Mazurkiewicz z klasy 2a finalistką XX Maratonu Matematycznego zorganizowanego przez Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego i Fundację Matematyków Wrocławskich.
17 maja 2023 r. odbyły się eliminacje szkolne, w których wzięło udział łącznie 672 licealistów, w tym dziewięciu z naszej szkoły. Wyłoniono 81. finalistów, wśród których była Weronika. 27 maja w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się finał konkursu. Finaliści rozwiązywali różne testy w wyodrębnionych rundach. W tym roku potrzebnych było 10 rund, każda po 45 minut, aby wyłonić zwycięzcę. Weronika dzielnie walczyła, pokonując zmęczenie, przez 4 rundy. Dziękujemy jej za podjęty trud i gratulujemy wyniku. Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Małgorzata Konarska.
Zapraszamy na XXI Maraton Matematyczny w przyszłym roku. Przygotowania można rozpocząć już od dzisiaj.