Aktualności 2013/2014

Wyjazd do Blankenburga - Gymnasium ""Am Thie"" ( 29.06 - 4.07)

Po raz pierwszy odbyła się wymiana pomiędzy młodzieżą I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie oraz Gymnasium ”Am Thie” w Blankenburgu.

Głównymi celami naszych spotkań będzie integracja młodzieży obu państw, przełamanie wzajemnych uprzedzeń, nawiązanie kontaktów osobistych, pogłębianie znajomości języka niemieckiego i zainteresowanie strony niemieckiej nauką języka polskiego, historią stosunków polsko-niemieckich.

Nasze zadania mogliśmy zrealizować dzięki pomocy finansowej PNWM, rodziców, Dyrektora szkoły Ryszarda Kaliny, sponsorów. Wśród 12 uczniów biorących udział w wymianie byli muzycy, sportowcy oraz pasjonaci historii i stosunków polsko-niemieckich. Wszyscy znają język niemiecki na poziomie podstawowym oraz kilku posługuje się tym językiem jak ojczystym.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/14

Właśnie dziś - 27 czerwca br. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła sie uroczystość zakończenia roku szkolngo 2013/14. Wśród gości powitano pana Lecha Janickiego - Starostę Ostrzeszowskiego, panią Beatę Cieplik - przewodniczącą Rady Rodziców oraz panią Stefanię Podymę - wiceprzewodniczącą Rady Rodziców.

Pani wicedyrektor Jolanta Ratajczyk wręczyła uroczyście świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za wzorową frekwencję. Pogratulowała również uczniom, którzy osiągnęli sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. Podziękowała gronu nauczycielskiemu oraz uczniom za zaangażowanie, liczne inicjatywy i przedsięwzięcia. W imieniu społeczności uczniowskiej głos  zabrał Paweł Żuberek - wiceprzewodniczący Rady Uczniowskiej, który podziękował dyrekcji, nauczycielom oraz rodzicom, a także życzył udanego wypoczynku.

Do gratulacji i życzeń dołącza się także zespół strony internetowej. Do zobaczenia we wrześniu!

_dsc0855
_dsc0948
_dsc0891
_dsc0908
_dsc0882
_dsc0975

Zobacz wszystkie zdjęcia

Wyniki matur - komunikat!

Wydawanie świadectw maturalnych (wyników tegorocznych egzaminów maturalnych) odbywać się będzie

w piątek 27 czerwca od godziny 12.00. Zapraszamy!

Uroczyte zakończenie roku szkolego odbędzie się w piątek,

27 czerwca o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej.

Potem uczniowie wraz z wychowawcami spotkają się w salach lekcyjnych w celu wręczenia świadectw.

Dzień Sportu

W wakacyjnym nastroju, tradycyjnie w ostatnim tygodniu czerwca odbywa się w naszej szkole Święto Sportu. Tegoroczne już również przeszło do historii. Zorganizowane zostało 24 czerwca na basenie kąpielowym OSiR Ostrzeszowie. Uczestniczyły wszystkie klasy pierwsze i drugie wraz z wychowawcami i nauczycielami. Kierownikiem zawodów był pan Marek Harabasz. Zawody otwarła uroczyście pani wicedyrektor Jolanta Ratajczyk. Pierwszą konkurencją był bieg sprawnościowy Słoneczny Patrol. Zwyciężyła klasa 2d, II miejsce - 1e, III miejsce - 2a. W błyskawicznym turnieju piłki nożnej Brasiliana 2014' I miejsce zajęła klasa 2d, II miejsce - 2b, III - 1e. Plażowy turniej piłki siatkowej wygrała drużyna z klasy 1a, za nią uplasowała się klasa 2b, a na trzecim miejscu znalazła się drużyna klasy 2e.
W meczu piłki nożnej nauczyciele - uczniowie zwyciężyła drużyna nauczycieli.

Święto uroczyście zakończył pan dyrektor Ryszard Kalina, który wręczył zwycięzcom nagrody. My również przyłączamy się do gratulacji.

Zobacz wszystkie zdjęcia