Aktualności 2020/2021

Pasja czytania

Drodzy Czytelnicy,
od bieżącego tygodnia rozpoczynamy nowy cykl zachęcania do czytania. Będą to recenzje i autorskie zdjęcia książek, polecanych przez zaprzyjaźnioną recenzentkę, blogerkę Panią Halinę Więcek. Do tej pory recenzje przygotowane przez Panią Halinę można było przeczytać na znanych, ogólnopolskich portalach o książkach, jak np. lubimyczytać.pl czy tez nakanapie.pl. Od dzisiaj, regularnie w cotygodniowych odstępach, recenzje będą ukazywały się na naszym profilu facebookowym. Dziś pierwsza z nich, recenzja książki Izabeli Szylko „Szpilki za milion”.
Pani Halinie Więcek dziękujemy bardzo za udostępnienie recenzji, fantastycznych zdjęć i za chęć dzielenia się pasją czytania ??

""Curie w czasach pandemii""

Redakcja Mediów Curie postanowiła kontynuować w ramach projektu Cyfrowej Szkoły cykl "Curie w czasach pandemii" rozpoczęty w marcu br. Inicjatywę przejęła klasa 2c jako Klasa Akademicka. Niniejszy wywiad jest pierwszym spośród wielu, które zaprezentujemy. Wszystkie rozmowy poświęcone będą kondycji szkoły i środowiska lokalnego w czasie pandemii. Zapraszamy do wysłuchania.

„Miłość niejedno ma imię”

I Szkolny Konkurs Fotograficzny „Miłość niejedno ma imię”
Zachęcamy Was, Drodzy Uczniowie, do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Samorząd naszego liceum.
Jeśli Twoją pasją jest fotografowanie, przygotowaliśmy coś specjalnie dla Ciebie. Temat konkursu jest jak otwarta księga, w której możesz zapisać to, co nosisz w sercu i głowie. Jeśli masz ciekawy pomysł na zdjęcie, potrafisz w sposób kreatywny zrealizować temat, zachęcamy Cię do podjęcia wyzwania. W załączniku zamieszczamy regulamin konkursu. Prosimy o to, byście się z nim zapoznali i bezwzględnie przestrzegali jego postanowień.
Konkurs trwa od 09 lutego do 23 lutego 2021.

"Weekend"

Dzisiaj recenzja zupełnie nowej książki Sherri Smith "Weekend", przygotowana przez Panią Halinę Więcek
Witam Was ponownie moi kochani. Z cyklu Blog Książki Haliny poleca:
Wypad do SPA z przyjaciółmi. Pięknie brzmi. Relaks, odprężenie, odnowa, a co jeżeli to miejsce to jedno wielkie oszustwo, zamiast odnowy pasmo kolejnych upokorzeń, wyzwalacz ciemnej natury. Łatwo uwierzyć w cudowne eliksiry, amulety, herbatki, wyzwalanie emocji, piękne i motywujące słowa. Poddać się manipulacji. Uwierzyć, że osoby, które z nami są, lubią nas i mają dobre intencje. Bo czy osoby, które mienią się naszymi przyjaciółmi naprawdę nimi są? Czy dla korzyści udają, że tak jest? A może osoby, które nas otaczają, są z nami tylko, dlatego, że one lubią czuć się wyjątkowe i błyszczeć na naszym tle. Wmawiają sobie, że gorzej wyglądamy czy nie mamy tak drogich ubrań i to poprawia im samopoczucie. Wiecie, co, lepiej być nielubianą za bycie sobą niż lubianą za udawanie kogoś innego. To tyle tytułem wstępu zapraszam na przeczytanie recenzji.

""Szczęśliwy los”

Nowy tydzień a wraz z nim nowa propozycja książkowa, przygotowana przez Panią Halinę Więcek.
"Szczęśliwy los” Małgorzaty Starosty, to książka skrząca się humorem, z gronem niebanalnych postaci, w której autorka wszystko traktuje z przymrużeniem oka, nawet trupa i zbrodnie. Umiejscowiła akcję w urokliwej wsi na Podlasiu w Babiborze, której próżno szukać na mapie. Zapraszam Was zatem w podróż w rejony Podlasia (może tam znajdziemy wiosnę i słońce), by przeżyć niesamowicie zabawną historię z czterema przyjaciółkami w roli głównej. Basia, Ala, Julka, i Lidka to babki z charakterem, które po trafieniu szóstki w lotka jadą na Podlasie, by spełnić swoje marzenia o posiadaniu i prowadzeniu pensjonatu. Wiadomo, że los bywa przekorny i nasze marzenia nie zawsze spełniają się tak, jakbyśmy chcieli...
Zapraszam Was do przeczytania recenzji książki, która rozpoczyna nowy cykl „W siedlisku” naszej królowej komedii kryminalnej,
Małgorzaty Starosty.
Książka miała swoją premierę 26 marca 2021r. a wydana została nakładem Wydawnictwa Vectra.