Aktualności 2018/2019

Komunikat

Dyrekcja i Komisja Rekrutacyjna I LO w Ostrzeszowie informują, że w związku ze zmianą organizacyjną Uczniowie, którzy złożyli podanie do klasy I po szkole podstawowej o profilu turystycznym i w związku z nieutworzeniem oddziału zostali zakwalifikowani w procesie rekrutacji do klasy o profilu medycznym, zostają przeniesieni (po uzgodnieniu telefonicznym z ich Rodzicami) do klasy o profilu humanistycznym. W efekcie tej zmiany utworzona zostaje klasa humanistyczno-turystyczna, w której w zakresie rozszerzonym realizowane będą przedmioty: dla wszystkich język polski i język angielski oraz zgodnie z deklaracjami WOS (grupa humanistyczna) i geografia (grupa turystyczna). Zmiany te zostały uzgodnione z Wydziałem Oświaty Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie za wiedzą wizytatora KO Poznań Delegatura w Kaliszu.

Nabór 2019

Oferta dla gimnazjalistów

Oferta dla ósmoklasistów

"Darujmy Światu Pokój"

20 sierpnia ogłoszono wyniki XVIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Darujmy Światu Pokój", na który zostały nadesłane 543 prace z całego świata. Miło nam poinformować, iż jury konkursowe doceniło twórczość uczennic naszej szkoły. Praca Aleksandry Pankalli została nagrodzona, a Radhy Łepskiej wyróżniona. Obrazy wykonane zostały pod czujnym okiem p. Elżbiety Lubińskiej w pracowni Ostrzeszowskiego Centrum Kultury.

Matura w I LO ...

Matura w I LO - znów najlepszy wynik w Powiecie!

4 lipca Absolwenci naszego liceum otrzymali informację o wynikach egzaminu maturalnego, który odbył się w maju. Okazało się, że średnia zdawalność naszych uczniów jest ogółem znacznie wyższa niż w naszym powiecie, a także niż w liceach w Wielkopolsce oraz w kraju.
Podkreślmy fakt, że w naszej szkole do matury przystępują wszyscy absolwenci, oraz, że uzyskali oni najwyższą średnią zdawalność w powiecie (90,43%).
Nasi Uczniowie uzyskali co najmniej takie same średnie wyniki egzaminów na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a z wielu przedmiotów znacznie wyższe niż w Wielkopolsce i w kraju!
Szczegółowe zestawienia można znaleźć na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej: http://www.oke.poznan.pl/cms,5370,rok_2019.htm
Wyniki te analizujemy zawsze bardzo skrupulatnie, by przekazać naszym odbiorcom - mieszkańcom powiatu, uczniom i ich rodzicom rzetelne oraz prawdziwe informacje. Wszak już największy polski komediopisarz pouczał nas słowami: “Nim się odezwiesz, pomyśl pierwej nieco, bo często słowa jakby z worka lecą”. Wszystkim zatem Maturzystom, i nie tylko, życzymy roztropności i realizacji wszelkich życiowych planów!

Mistrzyni i mistrzowie Debat Oksfordzkich

Łącznie reprezentanci I LO w roku szkolnym 2018/2019 wzięli udział w 9 turniejach (różne konfiguracje osobowe - 6 osób)
Ich największe sukcesy to:
I miejsce w Turnieju Debat Historycznych IPN #moja niepodległa w Krakowie
II miejsce w III Wielkopolskim Turnieju Debat Oksfordzkich na UAM w Poznaniu
Udział w finałach VII Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich w Poznaniu
II miejsce w Regionalnym Turnieju Debat Historycznych IPN w Łodzi
I miejsce w Turnieju Debat o Tematyce Społeczno-Prawnej w Poznaniu
I miejsce w finałowym Turnieju Debat o Tematyce Społeczno-Prawnej w Warszawie w składzie.
Ukoronowaniem osiągnięć było zaproszenie do udziału w debacie w rocznicę rozpoczęcia obrad „okrągłego stołu” w Pałacu Prezydenckim
Członkowie zwycięskich drużyn:
Izabella Danielska, Marcel Stambuła, Jakub Szczygieł, Jacek Stachurski, Helena Szuflińska, Jan Masłowski.
Opiekunem mistrzowskiej drużyny jest p. Kamila Maj.