Aktualności 2017/2018

I LO znów nie zawiodło na maturze!

Nasza szkoła znów uzyskała najlepsze wyniki na maturze w Powiecie i wyższą średnią zdawalność oraz wyższe średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów niż w kraju i Wielkopolsce!

Dopiero 3 lipca br. tegoroczni Maturzyści mogli zapoznać się z efektami egzaminu maturalnego z przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Są one satysfakcjonujące, ponieważ aż 97.7% Uczniów naszego liceum zdało tenże egzamin! Po raz kolejny okazało się, że I LO wiedzie prym w Powiecie. Poziom statystycznej zdawalności egzaminu w naszej szkole w porównaniu z krajem ( 79.7% we wszystkich typach szkół ponadgimnazjalnych i 85.3% w liceach) oraz Wielkopolską (77.75% we wszystkich typach szkół i 83.9% w liceach) jest znacznie wyższy! Język polski , język angielski, język niemiecki i matematyka na poziomie podstawowym wypadły w naszej szkole bardzo dobrze, bo zarówno zdawalność, jak i średnie wyniki, okazały się być o kilka i odpowiednio o kilkanaście punktów procentowych wyższe niż w kraju i województwie. Nasi Uczniowie wypracowali także średnio wyższy wynik z większości przedmiotów dodatkowych, czyli na poziomie rozszerzonym, niż w kraju i Wielkopolsce.

Należy podkreślić, że wszyscy Uczniowie, którzy ukończyli klasę trzecią, przystąpili do egzaminu maturalnego. Na uwagę zasługuje również fakt przystąpienia zdecydowanej większości Uczniów realizujących przedmioty na poziomie rozszerzonym do egzaminu maturalnego z tychże przedmiotów.

Okazuje się po raz kolejny, że liceum z małego miasteczka na peryferiach regionu nie musi mieć kompleksów. Efekty pracy , które ukazują wyniki maturalne, są lepsze niż w wielu znanych szkołach ponadgimnazjalnych  województwa wielkopolskiego.

Komunikat OKE dla maturzystów

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu informuje, że w związku z wejściem w życie ustawy o RODO wprowadzona została zmiana dotycząca udostępniania zdającym wyników egzaminów.

Sprawdzenie własnych wyników przez zdającego możliwe będzie po zalogowaniu w serwisie przeznaczonym dla uczniów i absolwentów uczniowie.oke.poznan.pl za pomocą loginu i hasła wygenerowanego przez OKE, które zdający otrzyma za pośrednictwem szkoły.

Zainteresowani uczniowie mogą już odbierać loginy i hasła w sekretariacie naszej szkoły.

Mikołaj Grabarczyk w etapie centralnym Olimpiady Ekologicznej

14.04.2018r. w Poznaniu odbył się finał etapu okręgowego XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowało dwóch  uczniów: Kornel Jarosz- Ib i Mikołaj Grabarczyk- IIb, wyłonionych spośród 83.  startujących w etapie okręgowym tej olimpiady. Mikołajowi udało się przejść do  części ustnej, w której zajął drugie miejsce. Dzięki temu otrzymał awans do etapu centralnego, który odbędzie się na początku czerwca. Obu uczniom gratulujemy, a Mikołajowi życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

Nowe boisko sportowe w naszej szkole!

Marzenie wielu pokoleń uczniów spełniło się! Właśnie dziś uroczyście otwarte zostało boisko sportowe przy naszej szkole. Uroczystość rozpoczął pan Dyrektor Michał Błoch. Potem głos zabrał Starosta Ostrzeszowski - pan Lech Janicki, który na ręce nauczycieli wychowania fizycznego przekazał piłki do gier zespołowych. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali uczniowie naszej szkoły mogący poszczycić się sukcesami sportowymi. Ksiądz kanonik Paweł Maliński dokonał poświęcenia oddanego dziś do użytku obiektu. Uroczystość zakończył występ dziewcząt z grupy aerobiku sportowego.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: Wicestarosta - pan Adam Mickiewicz, przewodnicząca Rady Powiatu - pani Marianna Powązka, wiceprzewodniczący - panowie Mieczysław Matyszkiewicz i Zdzisław Poprawa, a także członkowie Zarządu Rady Powiatu: pani Zofia Witkowska, pan Jan Puchala, pan Maksymilian Ptak oraz radni : panowie Wojciech Bąk i Kazimierz Obsadny, a także skarbnik - pan Czesław Mitmański. Swą obecnością zaszczycił nas również wieloletni Dyrektor I LO - pan Ryszard Kalina. Rodziców reprezentował pan Maciej Janiszewski - przedstawiciel Rady Rodziców.

I miejsce naszej drużyny w Debatach Historycznych

Drużyna ILO po raz kolejny najlepsza w Turnieju Debat Historycznych w Łodzi.
Bardzo dobre wiadomości nadeszły z Łodzi. W czwartek nasza drużyna w składzie Helena Szuflińska , Błażej Kamiński, Marcel Stambuła oraz Jacek Stachurski pod opieką p. Kamili Maj wzięli udział w III Regionalnym Turnieju Debat Historycznych IPN .
Nasz zespół wygrał wszystkie pojedynki na słowa, pokonując szkoły z Łodzi, szkołę z Rawy Mazowieckiej a w finale obalając tezę „Wprowadzenie stanu wojennego było mniejszym złem” okazali się lepsi od znakomitej drużyny z Łowicza.
Pozostałe tezy turnieju brzmiały:
Pozostanie na emigracji po II wojnie światowej było najlepszym rozwiązaniem dla żołnierzy Polskich sił Zbrojnych na zachodzie.
Władze komunistyczne w Polsce w latach 1945-1953 prowokowały młodzież do oporu.
Strajki robotników w PRL były przede wszystkim protestami ekonomicznymi.
II obieg wydawniczy był najważniejszym środkiem działania opozycji przeciwko władzy komunistycznej w PRL.
Zwycięstwo cieszy tym bardziej , że nasz zespół wygrał w Łodzi drugi raz z rzędu i drugi raz będzie debatować w formacie oksfordzkim podczas Finałowego Turnieju Debat Historycznych w Warszawie, który odbędzie się w dniach 13-14 czerwca w Sejmie.