Wielkopolska Superliga Liceów

Liga Chemiczna

Półmetek Wielkopolskiej Superligi Liceów za nami. Wszystkie drużyny rozegrały trzy rundy rozgrywek w ramach swoich przedmiotów! A gramy „mecze” z języka angielskiego, biologii, matematyki i chemii!
18 stycznia odbyła się III runda Ligi Chemicznej WSL!.
Komisja Konkursowa bardzo Was chwaliła – drodzy chemicy! Podkreślała, że przygotowaliście się fantastycznie i doskonale poradziliście sobie z pytaniami na temat: „Kinetyki i statyki chemicznej. Energetyki reakcji chemicznych.”.
Pierwsze miejsce we wczorajszych rozgrywkach zajął świetny zespół: Kirusy z I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie
Drugie miejsce zajęli sPOLAryzowani z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile I LO w Pile,
a na trzecim miejscu znalazła się drużyna HeKSeN z I Liceum Ogólnokształcące im. św. Barbary w Chodzieży, która utrzymała prowadzenie w ogólnej klasyfikacji!
W meczu brały też udział zdolne:
🔸Chemiczne freaki z Publicznego Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu Zespół Szkół Salezjańskich w Poznaniu
🔸CHEMASTERS z III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Koninie
🔸Puszczyki z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Puszczykowie Liceum Ogólnokształcące Puszczykowo
🔸Młodzi chemicy z I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu
Dziękujemy Wam za udane rozgrywki!
Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom!
Wyniki rywalizacji możecie sprawdzić na stronie http://csw2030.pl/wsl/
Dziękujemy także waszym Nauczycielom oraz Komisji Konkursowej z Wydział Chemii UAM.
🌡IV runda Ligi Chemicznej odbędzie się 🗓8 lutego!
Do zobaczenia!

liga_chemiczna-04
liga_chemiczna-09
liga_chemiczna-02
liga_chemiczna-03

Sukces naszych uczniów w lidze liceów z języka polskiego!

13 kwietnia odbyła się szósta (rozstrzygająca) runda rozgrywek międzyszkolnych z języka polskiego w ramach projektu „Wielkopolska SuperLig@ Liceów”. Jest to przedsięwzięcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego realizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu we współpracy z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Za stronę merytoryczną projektu odpowiedzialni są pracownicy naukowi UAM, którzy przygotowują bibliografię, zagadnienia i pytania dla uczniów, dlatego poziom zmagań jest niemal akademicki. Do turnieju zakwalifikowało się osiem wielkopolskich szkół. Nasza drużyna pod nazwą „PoLOLniści” w składzie: Natalia Cłapka, Julia Kawałek, Julia Sławińska, Faustyna Skrobańska, Michał Zuber, Kinga Korzańska, Julia Wiśniewska i Robert Tuliszka wzięła udział w sześciu rundach, które obejmowały tematy: polszczyzna historyczna; Biblia, antyk oraz historia literatury średniowiecznej; historia literatury renesansu, baroku i oświecenia; poprawność językowa; historia literatury XIX w.; historia literatury XX-XXI w. Rozgrywki były niezwykle emocjonujące, a jury podkreślało bardzo wysoki poziom zmagań, w których nasza drużyna ostatecznie wywalczyła w II miejsce w województwie wielkopolskim, ustępując miejsca zwycięzcom tylko o 3 pkt! Opiekunem drużyny jest p. Małgorzata Domagalska.

Gala Finałowa

superligaWielkopolska Superliga Liceów to przedsięwzięcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego, realizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu we współpracy z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Od października 2021 roku rozgrywane były mecze w ramach 3 lig: matematycznej, historycznej i języka angielskiego, w których wzięły udział 24 najlepsze licea z całej Wielkopolski. Transmisje lig realizowane były z studio nagraniowym w ODN w Poznaniu. Za stronę merytoryczną odpowiedzialni byli pracownicy naukowi Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, natomiast stroną techniczną zajęli się specjaliści z projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020”.

Po ponad 6 miesiącach zaciętej rywalizacji, czas na ogłoszenie zwycięzców! Gala Finałowa Projektu Wielkopolska Superliga Liceów odbędzie się we wtorek 7 czerwca o godzinie 12:00 w formie zdalnej. Prowadzącą Galę będzie Pani Dyrektor Departamentu Nauki i Edukacji – Dorota Kinal, a gośćmi specjalnymi będą: Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego – Pani Paulina Stochniałek; Wicekurator Oświaty – Pani Aleksandra Kuź oraz Główny Opiekun Naukowy w Projekcie WSL – Pan prof. Waldemar Łazuga.

„Wielkopolska Superliga Liceów”

Już w  październiku startuje niezwykły projekt  „Wielkopolska Superliga Liceów”, którą stworzą również uczniowie naszej szkoły.
  - 3 ligi przedmiotowe (j. angielski, historia, matematyka/informatyka)
  - 24 najlepsze licea z całej Wielkopolski
  - rozgrywki on-line podczas 24 rund
  - pytania przygotowane przez pracowników naukowych z UAM
  - transmisje lig realizowane na żywo z Green Studia projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020” w ODN w Poznaniu
  - cenne nagrody
WSL to przedsięwzięcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, realizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Od października br. zostały uruchomione 3 ligi przedmiotowe (j. angielski, historia, matematyka/informatyka), w których biorą udział 24 najlepsze licea z całej Wielkopolski.
Ten wyjątkowy projekt, ukierunkowany na wsparcie uczniów zdolnych, jest kontynuacją projektu „Uniwersytet w Twojej szkole”, realizowanego kilka lat temu przez UAM.
 Na bieżąco będziemy relacjonować przygotowania i kolejne rozgrywki. Bądźcie z nami i dopingujcie młodych, zdolnych uczestników!